ოთხშაბათი, აპრილი 2, 2025
მთავარიევროპასაკონსულტაციო ორგანიზაციები გერმანიაში, რომლებიც საჭირო ინფორმაციის მიღებაში დაგეხმარებიან - გზამკვლევი ემიგრანტებისთვის
საკონსულტაციო ორგანიზაციები გერმანიაში, რომლებიც საჭირო ინფორმაციის მიღებაში დაგეხმარებიან – გზამკვლევი ემიგრანტებისთვის
გერმანიაში მიგრაციის მსურველებს ხშირად სჭირდებათ მხარდაჭერა, რჩევა და ხელმძღვანელობა, რათა ადგილზე მყოფები სწრაფად შეეგუონ და მოერგონ გარემოს. მიგრაციის საკონსულტაციო ცენტრთან ადრეული კონტაქტი განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია ოჯახის გაერთიანების პროცედურის განხორციელებისას (კონსულტაცია მნიშვნელოვანია ასევე სხვა საფუძვლებით მიგრაციის შემთხვევაში), როდესაც საჭიროა ბევრი ბიუროკრატიული დეტალის გათვალისწინება.
საემიგრაციო მრჩეველებს შეუძლიათ ადრეულ ეტაპზე მოგაწოდონ ინფორმაცია იმ ნაბიჯებზე, რომელიც საელჩოს გაუადვილებს ვიზის გაცემას. გრძელვადიან, ლეგალურ მიგრაციასთან დაკავშირებით ყველა საკითხის გარკვევა შესაძლებელია პროექტის „წარმატებული და მომზადებული მიგრაცია გერმანიაში“ საემიგრაციო მრჩეველების დახმარებით.
გერმანიაში არაერთი საკონსულტაციო სამსახურია, რომელიც სპეციალურად მიგრაციის თემებზე მუშაობს. საემიგრაციო საკონსულტაციო სამსახური აქვთ შემდეგ ორგანიზაციებს:
დასაქმებულთა კეთილდღეობის ორგანიზაცია – Arbeiterwohlfahrt (AWO)
გერმანული კარიტასის ასოციაცია –   Deutscher Caritasverband
გერმანიის ევანგელური ეკლესიის დიაკონური სამსახური -Diakonisches Werk der Evangelischen Kirchen in Deutschland (Diakonie)