26 ნოემბერი – 15 დეკემბერი
აღნიშნული პლანეტა კომუნიკაციის უნარებზე, საქმიან მოლაპარაკებებზე, სოციალურ ქცევასა და საზოგადოებრივ ცხოვრებაზე მნიშვნელოვან გავლენას ახდენს. ამიტომაც, როდესაც ის რეტროგრადულ მოძრაობაში იქნება, განსაკუთრებით ამ მიმართულებით იგრძნობთ შეფერხებასა და უმოტივაციობას. გართულდება კომუნიკაცია, მოიმატებს დაპირისპირებები და წარუმატებლობის შანსი. შესაძლოა, თქვენ შესახებ არასწორი წარმოდგენა გაუჩნდეთ, რაც თქვენს რეპუტაციასა და საქმიან ურთიერთობებს დააზიანებს. ამიტომაც, ასტროლოგები გირჩევენ, რომ მითითებულ პერიოდებში გადადოთ მნიშვნელოვანი მოლაპარაკებები, პროექტები თუ წამოწყებები, რადგანაც წარუმატებლობების შანსი დიდია.
პლანეტა ვენერა ენერგიის დაქვეითებას 2024 წლის 24 აგვისტოდან 18 სექტემბრამდე გააგრძელებს. აღნიშნულ პერიოდში, პირადი ურთიერთობები განსაკუთრებით საყურადღებოა და როგორც ასტროლოგები ამბობენ, დიდი შანსია, რომ საბოლოოდ დაშორდეთ პარტნიორს, არსებული ხარვეზები დაინახოთ და ბევრ საკითხზე ვეღარ შეთანხმდეთ.
READ  როგორ შეგიძლიათ მიიღოთ მონაწილეობა უცხოურ პროექტებში - გზამკვლევი თქვენთვის
2024 წლის 7 დეკემბრიდან პლანეტა მარსი რეტროგრადულ მოძრაობაში იქნება. აღნიშნულ პერიოდში გაღიზიანების, აგრესიის გამოვლენის რისკები იზრდება. ასტროლოგები გირჩევენ, რომ ჯობს, რეტროგრადული მარსის დროს სახლის აშენება, რემონტი არ დაგეგმოთ. წინააღმდეგ შემთხვევაში, პროცესი განსაკუთრებით გაჭიანურდება.
2024 წლის 9 ოქტომბრიდან კი პლანეტა იუპიტერი იწყებს რეტროგრადულ მოძრაობას. ეს გარკვეულ ფინანსურ სირთულეებს გამოიწვევს და შესაძლოა, არამიზნობრივი ხარჯების შეგხვდეთ. წყარო